F-peel

F-peel to innowacyjny peeling, wykorzystujący składniki od wielu lat dobrze znane w kosmetologii. Podstawą peelingu jest kwas ferulowy, ponadto zawiera on również floretynę oraz kwas mlekowy. Zestaw tych trzech składników tworzy peeling o szerokim spectrum działania.

Długa historia kwasu ferulowego

Środek ten znany jest kosmetologom już od bardzo dawna, gdyż po raz pierwszy zsyntetyzowano go w XIX wieku. Ta pochodna kwasu cynamonowego obecnie stosowana jest w kosmetologii na szeroką skalę. Odkryto bowiem szereg właściwości regeneracyjnych kwasu ferulowego. Należy zauważyć, że substancja ta wpływa nie tylko na wygląd skóry, ale również działa pro-zdrowotnie. Kwas ferulowy najlepiej znany jest ze zwalczania wolnych rodników, jednak nie jest to jego jedyne skuteczne działanie.

 

Ochrona skóry

F-peel działa ochronnie na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim jednak niszczy wolne rodniki, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym kwasu ferulowego. Odtlenianie organizmu sprawia, że wolne rodniki przestają się namnażać, a te które już są obecne w organizmie ulegają zniszczeniu. Usuwanie wolnych rodników jest bardzo ważne, ponieważ odpowiadają one za niszczenie cząsteczek DNA. Rozpad DNA w komórkach skóry niesie za sobą szereg niepożądanych konsekwencji, jak chociażby szybciej pojawiające się oznaki starzenia. Poza tym, destrukcja cząsteczek DNA zwiększa również ryzyko wystąpienia nowotworu skóry. Ponadto, skórę chroni także kwas mlekowy, który dzięki swoim specyficznym właściwościom zwiększa syntezę ceramidów.

Działanie prozdrowotne

Należy pamiętać, że F-peel skutecznie chroni nie tylko skórę. Wpływa pozytywnie również na inne aspekty zdrowia. Wykazano na przykład, że kwas ferulowy obecny w F-peel ma dosyć mocne działanie przeciwzapalne (wynika to z niszczenia wolnych rodników). Dzięki działaniu przeciwzapalnemu, F-peel pomaga uporać się z trądzikiem, czy też z innymi wysypkami na skórze.

Ponadto, peeling F-peel wpływa również na znaczne zmniejszenie się poziomu glukozy we krwi. Sprawia to, że skorzystać mogą na nim cukrzycy. Poza tym, w pośredni sposób peeling pomaga również w profilaktyce zapobiegania miażdżycy.

Obrona przed promieniami UV

Jak się okazuje, zawarty w F-peel kwas ferulowy może również ochronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Kwas ferulowy posiada bowiem rzadką zdolność do silnej absorpcji promieni ultrafioletowych. Ochrona struktur komórkowych przed promieniami UV jest istotna, gdyż niszczą one cząsteczki DNA. Podobnie jak wolne rodniki, przyczyniają się do zwiększenia ryzyka pojawienia się nowotworu skóry. Ochrona przed promieniami słonecznymi jest możliwa dzięki stabilizacji witamin C i E przez kwas ferulowy.

Odmłodzenie skóry

F-peel jest przede wszystkim zabiegiem wpływającym na wygląd skóry. Działa przede wszystkim innymi odmładzająco. Skóra po zabiegu z zastosowaniem tego kwasu jest bardziej elastyczna oraz wygładzona. Ponadto, inny składnik peelingu F-peel, a mianowicie floretyna, wzmaga syntezę elastazy. Jest to enzym, który wpływa na wyrównanie kolorytu skóry oraz pozwala jej odzyskać świeżość.

 

Z

EFEKTY

 • brak przebarwień lub ich mocne rozjaśnienie
 • wyrównanie koloru cery
 • spłycenie zmarszczek
 • większa elastyczność skóry
 • odmłodzenie
 • zmniejszenie ryzyka wystąpienia nowotworu skóry
l

WSKAZANIA

 • przebarwienia na skórze
 • zmarszczki i inne objawy starzenia
 • dojrzałość cery
 • nierówny koloryt
 • duża ilość wolnych rodników w organizmie
Częstotliwość zabiegów: 1 zabieg co 10-14 dni 

CENNIK:

 

Koszt zabiegu: 250 zł (w połączeniu z innym kwasem, ampułką bądź maską.
Seria 5 zabiegów 1100zł ( płatne z góry)

 

 

Kwas migdałowy

Kwas migdałowy to jeden z kwasów AHA (alfa-hydroksykwasów), który wytwarza się poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. W efekcie otrzymujemy kwas o działaniu złuszczającym, antybakteryjnym, przeciwzapalnym i antyseptycznym. Spośród kwasów z grupy AHA kwas migdałowy najsilniej stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze.

Właściwości kwasu migdałowego

M-Peel to aktywny peeling na bazie dwóch kwasów owocowych: migdałowego (30%) i azelainowego (10%).

Peeling jest polecany dla każdej skóry, szczególnie dla cery wrażliwej, z problemami, nietolerującej zabiegów z zastosowaniem innego rodzaju kwasów. Kwas migdałowy działa w warstwie rogowej skóry – złuszcza powierzchowną warstwę zrogowaciałych komórek.  Jest silniejszy od kwasu glikolowego, posiada on jednak większe cząsteczki i wolniej wnika w skórę. W rezultacie użycie kwasu migdałowego nie powoduje zaczerwienienia ani podrażnień oraz nie wywołuje uczucia dyskomfortu.

Działanie kwasu migdałowego

Zabieg z zastosowaniem kwasu migdałowego jest idealny do pielęgnacji cery narażonej na fotostarzenie, a także przy nieregularnych przebarwieniach i zmianach trądzikowych. Wyrównuje koloryt skóry oraz pobudza ją do regeneracji. Kwas migdałowy działa podobnie jak antybiotyki stosowane w leczeniu trądziku. Posiada on właściwości keratolityczne, antybakteryjne i regulujące pracę gruczołów łojowych. Kwas migdałowy normuje proces powstawania zaskórników, zmniejszając ich widoczność oraz częstotliwość pojawiania się samych zmian trądzikowych.

Dodatkowo, zawarty w peelingu kwas azelainowy niweluje przebarwienia, silnie działa wobec bakterii Propionibacterium acnes (bakterii odpowiedzialnej za występowanie wykwitów trądzikowych), normalizuje i przeciwdziała hiperkeratynizacji (nadmiernemu rogowaceniu naskórka). Wzajemne potęgowanie działania farmakologicznego tych dwóch kwasów zastosowanych jednocześnie w formule peelingu M-Peel doskonale odpowiada na potrzeby skóry trądzikowej, łojotokowej, z rogowaceniem okołomieszkowym lub trądzikiem różowatym.

Po zabiegu M-Peel skóra jest przede wszystkim zregenerowana. Zwiększa się również synteza włókien kolagenowych. Skóra tłusta ulega natychmiastowej poprawie, wydzielanie sebum jest regulowane, a łojotok się zmniejsza. Zabieg złuszczania kwasami powoduje, że cera jest bardziej napięta, gładsza, jaśniejsza.

Peeling migdałowy (M-Peel) łączy się z preparatami nawilżającymi skórę, ponieważ odkryte poprzez złuszczenie młode komórki lepiej chłoną aplikowane kosmetyki. Kwas migdałowy nie ma silnych właściwości fototoksycznych, w związku z czym może być stosowany przez cały rok.

Z

EFEKTY

 • regeneracja, rozjaśnienie i wygładzenie każdego rodzaju skóry,
 • zniwelowanie drobnych zmarszczek,
 • wybielenie przebarwień (np. po zmianach trądzikowych i opalaniu, pod warunkiem, że nie są to zmiany hormonalne),
 • ujednolicenie kolorytu cery,
 • poprawa stanu skóry wrażliwej (uodparnia się na czynniki zewnętrzne),
 • cera dojrzała jest bardziej napięta i lepiej nawilżona,
 • szybka poprawa stanu skóry tłustej, znormalizowanie wydzielania sebum,
 • zniwelowanie zaskórników i stanów zapalnych, zasuszenie zmian.
l

WSKAZANIA

 • cera wrażliwa, naczyniowa i z trądzikiem różowatym (niższe stężenia kwasu),
 • cera sucha i odwodniona wymagająca intensywnego nawilżenia,
 • cera zaniedbana i wymagająca regeneracji,
 • cera dojrzała,
 • fotostarzenie (starzenie się skóry zachodzące w wyniku promieniowania UV),
 • skóra tłusta, łojotokowa,
 • trądzik zaskórnikowy,
 • trądzik grudkowo-krostkowy,
 • hiperpigmentacja (przebarwieniach pozapalnych, melasmie, piegach, w mniejszym stopniu przebarwieniach posłonecznych, ostuda, plamy soczewicowate),
 • nadmiernie zgrubiały, poszarzały i szorstki naskórek,
 • cera szczególnie narażona na działanie czynników środowiskowych,
 • w celach profilaktycznych i przeciwstarzeniowych (w przypadku bardzo powierzchniowych lub głębokich zmarszczek).
Częstotliwość zabiegów: 1 zabieg co 10-14 dni 
Zabiegi w serii 5 + 1 gratis  

PURLES A-PEEL 45%

Skład:  arginina 20% + kwas mlekowy 20% + mocznik 5%

– Arginina pobudza i stymuluje mikrokrążenie , przyśpiesza proces regeneracji, pobudza produkcję kolagenu.

– Lactic/kwas mlekowy zmiękcza i wygładza skórę, stymuluje produkcję ceramidów.

– Urea/mocznik silnie nawilża, wykazuje aktywność przeciwzapalną.

Zabieg dedykowany  szczególne skórze odwodnionej, zmęczonej, wiotkiej i delikatnej – z powodzeniem można zastosować w okolicach delikatnych parti twarzy np. oczu i ust.

Ze względu na dość powierzchowne działanie, efekt łuszczącej się skóry jest prawie niewidoczny. Głównym kierunkiem zabiegu jest mocne nawilżenie skóry a w efekcie poprawienie elastyczności skóry, spłycenie drobnych zmarszczek, rozświetlenie cery, przyśpieszenie regeneracji , złagodzenie istniejących podrażnień, rozjaśnienie przebarwień.

Dla kogo:

Zabieg kosmetyczny dedykowany głównie dla skór dojrzałych, wiotkich, pozbawionych blasku , jak również po/lub i podczas kuracji z zakresu medycyny estetycznej w celu podtrzymania i wzmocnienia rezultatów po zabiegowych.

Efekt:

– intensywna regeneracja

– nawilżenie i ujędrnienie skóry

– wygładzenie zmarszczek, spłycenie bruzd

Częstotliwość zabiegów: 1 zabieg co 10-14 dni 
 

CENNIK:

Koszt zabiegu: 250zł

Koszt pięciu zabiegów 1100zł (płatne z góry).

 

Peeling chemiczny X-Peel

X-Peel – 63%zawiera 34% glicolic, 10% citric, 10% lactic, 5% kojic, 2% salicylic, 2% hexylresorcinol

Zabieg z peelingiem X-peel jest odpowiedni na problemy z hiperpigmentacją skóry i oznakami starzenia: wykazuje właściwości wybielające i rozjaśniające, ma działanie anti-aging oraz widocznie rewitalizuje skórę. 

– kwas glikolowy- uznany w świecie kosmetyki profesjonalnej stymuluje syntezę włókien podporowych oraz GAG , czym gwarantuje aktywność przeciwzmarszczkową i nawilżającą.

– kwas mlekowy dodatkowo zapobiega przesuszeniu, dbając o przyjemną gładkość powierzchni skóry. 

– kwas cytrynowy dzięki inicjacji procesu złuszczania naskórka rozjaśnia cerę, niwelując przebarwienia w synergii z kwasem kojowym. 

– kwas kojowy – ma działanie wybielające oraz wykazuje na skórę działanie antybakteryjne i antyoksydacyjne.

–  kwas salicylowy uzupełnia rezultat zabiegu w stymulację procesów regeneracyjnych dzięki wzmocnieniu eksfoliacji

–  Hexylresorcinol wspiera działanie przeciwstarzeniowe, poprawiając kondycję skóry.

Częstotliwość zabiegów: 1 zabieg co14- 21 dni 
  

CENNIK:

Koszt zabiegu: 250 zł

Koszt pięciu zabiegów 1100 zł (płatne z góry)

 

Purles S-Peel – peeling z kwasem salicylowym z dodatkiem kwasu pirogronowego i retinolu

S-Peel to mieszanka doskonała do pielęgnacji skóry dojrzałej i tłustej. Kwas salicylowy BHA ma działanie przeciwzapalne i antyseptyczne, przyspiesza proces gojenia wyprysków i podrażnień. Preparat wykazuje także działanie przeciwstarzeniowe i fotoochronne. Zawartość kwasu pirogronowego intensywnie stymuluje syntezę kolagenu i elastyny, nawilża i zapobiega nadmiernemu rogowaceniu skóry. Retinol zapobiega powstawaniu zmarszczek, zmniejszając głębokość tych już istniejących, zwiększa elastyczność skóry i minimalizuje istniejące przebarwienia.

 

Z

Wskazania:

– skóra tłusta i trądzikowa
– zaskórniki, rozszerzone pory
– trądzik grudkowo-krostkowy
– zmarszczki

Q

Przeciwwskazania:

– przerwanie ciągłości naskórka
– trądzik różowaty i liczne teleangiektazje
– ekspozycja na słońce
– opryszczka
– choroby autoimmunologiczne
– leczenie dermatologiczne za pomocą pochodnych witaminy A
– stan po zabiegach chirurgicznych (2 m-ce)
– ciąża i laktacja

Efekty:

– zniwelowanie rozszerzonych porów
– spłycenie blizn potrądzikowych
– wyrównanie kolorytu skóry
– spłycenie zmarszczek
– działanie przeciwzapalne i antyseptyczne
przyspieszenie procesu gojenia wyprysków i podrażnień

 

Częstotliwość zabiegów: 1 zabieg co 2-3 tygodnie

CENNIK:

Koszt zabiegu 250zł.

Seria pięciu zabiegów 1100zł (płatne z góry)

 

Skontaktuj się ze mną