Stymulatory tkankowe - co to jest?

Stymulatory tkankowe to preparaty do iniekcji, które mają za zadanie odbudować strukturę starzejącej się skóry poprzez produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za jędrność i gęstość skóry. To powoduje, że dzięki zastosowaniu stymulatorów tkankowych skórze zostaje przywrócona dawna elastyczność, gładkość i blask. 

Na rynku istnieje wiele rodzajów i producentów stymulatorów tkankowych. Różnią się one między sobą przede wszystkim wskazaniami, trwałością, uzyskanymi efektami, mechanizmem działania i składem. Są wytwarzane na bazie takich substancji, jak m.in.: kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, aminokwasy i polinukleotydy. Rodzaj zastosowanego preparatu uzależniony jest od jakości skóry pacjenta, jego potrzeb i oczekiwań. Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych można wykonać zarówno u osób młodych, które pragną zatrzymać upływ czasu, jak i u pacjentów dojrzałych z już widocznymi oznakami starzenia na skórze.

W przypadku produktów będących biostymulatorami, efekt potęguje się w czasie, a terapia wymaga serii 2-4 zabiegów co 21-30 dni.

Zdjęcia z zabiegów:

Stymulator tkankowy Nucleofill

Nucleofill Strong

to preparat do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry, opracowany na bazie naturalnych polinukleotydów.

Polinukleotydy to małe fragmenty kwasów nukleinowych DNA i RNA, występujące we wszystkich organizmach. Są one w całości biokompatybilne z organizmem ludzkim. Polinukleotydy mają zdolność przestrzennego przyłączania dużej ilości cząsteczek wody, zwiększając nawilżenie tkankowe, wpływają także na wzrost liczby i aktywność fibroblastów, czyli najważniejszych komórek odpowiedzialnych za ciągłą odbudowę wielu składników skóry. Poza tym pełnią też ważną funkcję w zwalczaniu wolnych rodników oraz hamują fotostarzenie, skutecznie zabezpieczając skórę przed ekspozycją na słońce.

Nucleofill działa na trzech poziomach, pobudzając skórę do odbudowy.

Trzy mechanizmy działania

  •  lifting – stymulowanie procesu wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie,
  • działanie antyoksydacyjne oraz eliminowanie wolnych rodników które powstają na skutek wielu różnych czynników takich jak silny, długotrwały stres, palenie papierosów, oddychanie zanieczyszczonym powietrzem, duży wysiłek fizyczny, intensywne opalanie się, nieodpowiednia dieta,
  • nawilżenie – wiązanie przez polinukleotydy wody i zapewnienie długotrwałego nawodnienia macierzy pozakomórkowej, dzięki czemu skóra staje się nawilżona, jędrna i elastyczna.

Koszt zabiegu: 850 zł

PHORMAE

to stymulator tkankowy oparty o fragmentaryczny kwas hialuronowy, który skutecznie aktywuje produkcję kolagenu typu III, co pozwala w naturalny sposób poprawiać stan skóry i stymulować ją do odpowiedniej regeneracji tkankowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób oczekujących efektu napięcia i wyhamowania postępującego procesu starzenia.

Phormae zawiera najlepszą i najczystszą formę średniołańcuchowego kwasu hialuronowego o najniższej możliwej ilości endotoksyn co klasyfikuje go w najwyższym profilu bezpieczeństwa. Fragmentaryczny kwas hialuronowy skutecznie stymuluje receptory CD44 fibroblastów do produkcji kolagenu typu III.

Koszt zabiegu: 850 zł

Stymulator tkankowy Elisir

Elisir Bio - fragmentaryczny kwas hialuronowy plus aminokwasy

Szwajcarski koktajl stymulujący oparty na biozgodnych składnikach, które skutecznie odbudowywują i regenerują skórę.

Biostymulacja Elisir na bazie fragmentarycznego kwasu hialuronowego i aminokwasów to zabieg, który pomaga zachować młody wygląd skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu siateczkowatego, poprawiając jędrność, elastyczność i koloryt skóry oraz przeciwdziałając działaniu wolnych rodników.

Wskazany jest w profilaktyce i leczeniu uszkodzeń skóry twarzy, z widocznymi zmarszczkami pogłębionymi, wiotkością, opadniętym owalem.

Produkt o działaniu regenerującym, biostymulującym i modelującym macierz skórną.

Koszt zabiegu: 650 zł

Neauvia Hydro Deluxe

Stosowana jest do głębokiej biorewitalizacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. 

Unikalny skład preparatu – wysokie stężenie czystego kwasu hialuronowego, hydroksyapatyt wapnia oraz aminokwasy – zapewnia długotrwały efekt nawilżenia i odbudowy skóry a także następującą po zabiegu stymulację procesów odbudowy elastyny i kolagenu w skórze.

Produkt podajemy w formie mezoterapii igłowej. Skóra po zabiegu jest mocno nawilżona, rozjaśniona, zmarszczki spłycone.

Koszt zabiegu: 650 zł

Stymulator tkankowy

Stymulatory na okolicę oka

HP CELL VITARAN to innowacyjny stymulator tkankowy powodujący głęboką odnowę i biorestrukturyzację skóry.

Podstawą preparatu są polinukleotydy (PDRN), które są małymi fragmentami kwasów nukleinowych DNA i RNA, naturalnego pochodzenia, występujące we wszystkich organizmach, kompatybilne z ludzkim organizmem.

PDRN stymulują skórę do odbudowy działając trzykierunkowo:

  • Lifting – wpływają na wzrost i aktywność różnych rodzajów komórek skóry, w tym fibroblastów, adipocytów i osteoblastów. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie
  • Antyoksydacja – zwalczają wolne rodniki, hamują fotostarzenie. Wspomagają regenerację skóry uszkodzonej przez promieniowanie UV.
  • Nawilżenie – polinukleotydy mają zdolność wiązania wody i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy międzykomórkowej. Dzięki czemu skóra staje się jędrna i nawilżona.

PDRN zwiększają również tworzenie się nowych mikronaczyń krwionośnych tym samym ulepszając dotlenienie skóry.

Koszt zabiegu: 550 zł

Stymulator tkankowy VItaran
Stymulator tkankowy Elisir

Electri

Electri to innowacyjna marka z wysoko oczyszczonym kwasem hialuronowym pochodzenia biotechnologicznego w połączeniu z kwasem bursztynowym o podwójnym działaniu synergicznym w zabiegach estetycznych.

Po zastosowaniu preparatu Electri skóra od razu staje się rozjaśniona, napięta i nawilżona.
Stężenie kwasu HA: 0,55%
Stężenie bursztynu: 1,6%
Preparat poprawia mikrokrążenie okolicy oka, rozjaśnia cienie oraz ma działanie drenujące (idealny na obrzęki).

Działanie obydwu składników aktywuje m.in. oddychanie komórkowe i metabolizm, powodując przywrócenie funkcji skóry. Efektem jest nawilżona, rozświetlona, bardziej elastyczna i gładka skóra.

Kwas Bursztynowy jest składnikiem naturalnie występującym w każdym organizmie żywym, ponieważ bierze udział w Cyklu Krebsa, którego proces odbywa się w mitochondriach.

Cykl Krebsa to złożony proces przemian, który jest elementem oddychania komórkowego, czyli pozyskiwania energii z tlenu i dodatkowych substancji odżywczych.

Kwas Bursztynowy wykazuje silne właściwości antyoksydacyjne, dzięki czemu zmniejsza ryzyko występowania stresu oksydacyjnego, który powoduje nieodwracalne zmiany w DNA komórki.

Koszt zabiegu: 650 zł

Venome Amber Hydro

Dzięki unikalnemu połączeniu kwasu bursztynowego (1%) i nieusieciowanego kwasu hialuronowego (0,55%) pozwala poprawić jakość i strukturę skóry, znacząco podnosząc poziom nawilżenia oraz minimalizując ilość wolnych rodników tlenowych.

Idealny na zasinienia, obrzęki, cienką skórę oraz delikatne zmarszczki.

Koszt zabiegu: 400 zł

Venome hydro deluxe

Twoje piękno i samopoczucie jest dla mnie najważniejsze!

Nazywam się Monika i już wiele lat prowadzę swój gabinet kosmetyczny
w Zabrzu. Kosmetyka to moja pasja, ciągle się rozwijam i poszerzam wachlarz zabiegów jakie mogę zaoferować moim klientkom i klientom. Po wysłuchaniu Twoich oczekiwań, staram się tak dobierać zabiegi, aby osiągnąć oczekiwane przez Ciebie rezultaty
Wiele klientek zostaje ze mną na lata! Ponad to stali klienci zawsze mogą liczyć na specjalne rabaty.

zdjecie
Skontaktuj się ze mną